top of page

O budowie gazociągu Nord Stream 2

17 czerwca 2020

Chociaż zdaniem niemieckiego minister spraw zagranicznych Heiko Maasa Polska i Niemcy mają do odegrania kluczową rolę w wypracowaniu kompromisu dotyczącego unijnego funduszu odbudowy po korona kryzysie to różnią się w kwestii budowy gazociągu Nord Stream 2. Potwierdziły to wypowiedzi szefa MSZ Niemiec i polskiego ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza na konferencji w Warszawie. O rozbieżnościach między Berlinem i Warszawą oraz najważniejszych punktach wizyty Heiko Maasa w Polsce mówiła w Polskim Radio 24 Olga Doleśniak-Harczuk, ekspert Instytutu Staszica.

Zwróciła uwagę, że w sprawie budowy Nord Streamu II trwa przerzucanie się argumentami i wiadomościami między Waszyngtonem a Berlinem – Minister spraw zagranicznych Heiko Maas stwierdził, że stanowisko Niemiec wobec USA się nie zmienia i przyjmują do wiadomości zapowiedzi kolejnych sankcji, ale oni te sankcje odrzucają. To jeszcze bardzo długo potrwa – powiedziała Olga Doleśniak-Harczuk.


Więcej: https://polskieradio24.pl/130/8359/Artykul/2532689,To-jeszcze-bardzo-dlugo-potrwa-DolesniakHarczuk-o-budowie-Nord-Streamu-2

bottom of page