top of page

Budownictwo – brak bezrobocia

23 czerwca 2022

  

Portal PULS.HR analizuje sytuację rynku pracy w budownictwie. W publikacji na ten temat przedstawiciele branży zgodnie wskazują na brak pracowników do realizacji projektów w infrastrukturze. Ich zdaniem kluczową przyczyną obecnej sytuacji jest wojna na Ukrainie, co zauważa dr Piotr Balcerowski, wiceprezes Instytutu Staszica.

– Nie byliśmy przygotowani na taką sytuację, ale pozostaje otwarta kwestia, jakie mieliśmy inne, realne możliwości pozyskiwania pracowników? Wojna jest siłą wyższą, a przypomnę, że większość analityków i komentatorów nie zakładała, że ta wojna wybuchnie – stwierdza Piotr Balcerowski.

Wiceprezes IS wskazuje również na wnioski jakie należy wyciągnąć z zaistniałem sytuacji: …znaczna część infrastruktury strategicznej, infrastruktury transportowej w Polsce będzie budowana przez państwo; duże będzie też zaangażowanie państwa w budownictwo mieszkaniowe. Niezbędne będzie zaangażowanie państwa wspólnie z biznesem i samorządami. Trzeba będzie wypracować modele efektywnej współpracy w zakresie edukacji kadr.


Więcej: https://www.pulshr.pl/przemysl/w-budownictwie-bezrobocie-nie-istnieje-ludzi-brakuje-juz-w-90-proc-firm,90506.html


Foto: pixabay.com

bottom of page