top of page

O konsolidacji sektora energetycznego

19 grudnia 2020

Z inicjatywy „Forum Polskiej Gospodarki” odbyła debata pt.: „Konsolidacja sektora energetycznego w Polsce”. Uczestnikami dyskusji byli: poseł Małgorzata Janowska z Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych Sejmu RP, Dawid Piekarz – wiceprezes Instytutu Staszica, Andrzej Sadowski – prezydent Centrum im. Adama Smitha, i Jakub Wiech – redaktor portalu Energetyka24.

Wiceprezes Instytutu Staszica podczas debaty na temat tego jak powinna wyglądać konsolidacja spółek energetycznych i ich integracja z górnictwem podnosił m.in. tematy związane z unijną polityką klimatyczną. Zwrócił uwagę, że biznes podejmuje decyzje szybciej niż politycy – Sektor energetyczny, w dużej mierze kontrolowany przez państwo, już zdecydował, że idziemy w zieloną energię. Teraz potrzeba nam więcej asertywności i pomysłowości, by w tym procesie przekuć nasze atuty w sukces – mówił Dawid Piekarz.

Debata odbyła się w ramach cyklu dyskusji „Gospodarka – inwestycje – innowacje. Wyzwania dla Polski na najbliższą dekadę”. Jest to projekt, którego uczestnikami są przedstawiciele władz państwowych, ekonomistów, naukowców oraz przedsiębiorców.


Więcej:https://fpg24.pl/debata-konsolidacja-sektora-energetycznego-w-polsce/

bottom of page