top of page

Transformacja Ślaska

21 grudnia 2020

„Program dla Śląska” ma kosztować ponad 50 miliardów złotych dzięki którym tradycyjne sektory gospodarcze takie jak górnictwo i hutnictwo zostaną zastąpione rozwiązaniami bardziej produktywnymi i zaawansowanymi technologicznie. Dr Dawid Piekarz w Polskim Radio 24 ocenił rządowe propozycje dla Śląska i możliwości transformacji gospodarczej regionu przez dekady nastawionego na eksploatację węgla.


– My z jednej strony musimy od węgla odchodzić (…), natomiast głównym problemem będzie stworzenie takiej infrastruktury i tylu miejsc pracy, żeby Śląsk był w stanie dalej być przemysłowym centrum Polski i tworzyć miejsca pracy, wchłaniać ludzi, dla których w otoczeniu górnictwa tej pracy nie będzie – mówił dr Piekarz.

– Sensowniej byłoby nie tyle hamować proces zamykania zakładów, bo on jest nieuchronny, bardziej należałoby przyśpieszyć proces transformacji – dodał.


Więcej: https://polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2644721,Slask-moze-sie-stac-centrum-ekologicznych-technologii-Dr-Piekarz-o-transformacji-regionu

bottom of page