top of page

Walka z pandemią w Niemczech – utrzymane zakazy

16 kwietnia 2020

Niemiecki rząd zdecydował się na utrzymanie do 3 maja większości ograniczeń mających spowolnić rozszerzenie koronawirusa. Utrzymanie restrykcji zaakceptowały władze poszczególnych krajów związkowych. O tych decyzjach i o sytuacji epidemiologicznej za Odrą mówiła Olga Doleśniak-Harczuk, ekspert Instytutu Staszica w Polskim Radio 24.

– Z wideokonferencją kanclerz i władz niemieckich landów wiązano u naszych zachodnich sąsiadów duże oczekiwania. Część ekspertów zapatrzona na model austriacki w „odmrażaniu” gospodarki liczyła na pewną rewolucję i bardzo szybkie odejście od narodowej kwarantanny. Jednak to, co zostało zaproponowane, jest dość skromnym pakietem – mówiła Olga Doleśniak-Harczuk.

Oczekiwania na zdjęcie części ograniczeń miała przede wszystkim branża turystyczna i gospodarcza – Przedstawiciele tych segmentów niemieckiej gospodarki wystosowali do rządu apel o to, by uwzględnić ich interesy w planach odchodzenia do lockdownu – podkreśliła ekspert Instytutu Staszica.


Więcej na stronie Polskiego Radia 24: https://www.polskieradio24.pl/130/4428/Artykul/2492411,Lockdown-w-Niemczech-utrzymany-do-3-maja-Ekspert-liczono-na-pewna-rewolucje

bottom of page