top of page

Prezes Instytutu Staszica powołana do zespołu doradców gospodarczych Ministerstwa Aktywów Państwowych

29 kwietnia 2022

Prof. SGH, dr hab. Agnieszka Domańska została 28 kwietnia br. powołana w skład zespołu doradców gospodarczych przy ministrze aktywów państwowych, wicepremierze Jacku Sasinie. Zasiada w nim obok m.in. prezesa Giełdy Papierów Wartościowych Marka Dietla, prof. Pawła Mielcarza z Akademii Leona Koźmińskiego i byłego wiceministra finansów Pawła Gruzy.


Jak informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych w oficjalnym komunikacie, zespół doradców złożony z najlepszych fachowców, naukowców i ekspertów rynkowych stanowić będzie organ pomocniczy i doradczy Ministra Aktywów Państwowych. Jego rola to stała ocena sytuacji i kreowanie propozycji zmian, które z jednej strony mogą się przyczyniać do jak najlepszego wykorzystania możliwości spółek, a z drugiej – efektywnie służyć rozwojowi gospodarczemu.

Eksperci zasiadający w zespole będą zajmować się przede wszystkim analizowaniem sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie pod kątem polityki społeczno-gospodarczej MAP, przedstawiać wnioski odnośnie rozwiązywania problemów, w tym propozycje zmian legislacyjnych oraz przygotowywać opinie i ekspertyzy dla Ministra.


Więcej: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/pierwsze-posiedzenie-specjalnego-zespolu-doradcow-gospodarczych-map

bottom of page