top of page

Pakiet dyrektyw KE „Fit for 55″. Czy Europejczycy zaakceptują wyrzeczenia?

21 lipca 2021

Tak jak prawa do emisji CO2 wywindowały ceny prądu, tak rozciągnie się to na transport czy budownictwo. Każdy tego typu podatek jest przerzucany na konsumenta. Będziemy ponosili kolejne opłaty za to, że towary są transportowane czy że ogrzewamy nasze mieszkania – mówił o unijnych propozycjach ujętych w projekcie „Fit for 55” dr Dawid Piekarz w audycji Polskiego Radia 24.

Zdaniem dr Dawida Piekarza „Fit for 55” to jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów UE, które zostały zgłoszone na przestrzeni ostatnich lat. – Ten projekt ma dwie potężne pułapki, pytanie, czy Europejczycy będą w stanie zaakceptować takie wyrzeczenia, z drugiej strony kwestia, czy to się gospodarczo „zepnie” […], czy nam się to opłaci i co będziemy z tego mieli. Tutaj tego nie pokazano – skomentował zaproponowane przez Komisję Europejską rozwiązania ograniczające emisję gazów cieplarnianych, a skutkujące podwyżką cen.

Wiceprezes Instytutu Staszica był gościem Polskiego Radia 24. Cały komentarz dr Dawida Piekarza dostępny jest na stronie serwisu Polskieradio.pl: https://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/2774092,Fit-for-55-Dr-Dawid-Piekarz-pytanie-czy-Europejczycy-zaakceptuja-wyrzeczenia


Foto: Pixabay.com

bottom of page