top of page

Ocena Tarczy Antyinflacyjnej

26 listopada 2021

Myślę, że Tarczę Antyinflacyjną wprowadzono w ostatnim sensownym momencie, czyli kiedy już wiadomo, że przyszedł czas na radykalne decyzja. Nie są one spóźnione – powiedział polskatimes.pl dr Dawid Piekarz, wiceprezes Instytutu Staszica.

Oczywiście, jednym z istotnych elementów, które wpływają na inflację jest wzrost cen energii, który bierze się tak naprawdę z czynników zewnętrznych. Z jednej strony mamy wojnę gazową, którą Rosja wypowiedziała Europie, z drugiej strony – mamy czynniki czysto ekonomiczne, takie jak: odbicie gospodarki po pandemii koronawirusa, potężne zapotrzebowanie zwłaszcza na Dalekim Wschodzie, w Chinach, Indiach na każdy surowiec energetyczny, w tym ropę i gaz. Wreszcie mamy do czynienia z wysokimi cenami energii elektrycznej, które z kolei są spowodowane polityką klimatyczną, czyli tym, że wzrosły notowania prawa do emisji CO2, co wywindowało cenę – stwierdził dr Piekarz!


Więcej: https://polskatimes.pl/tarcza-antyinflacyjna-ekspert-bedzie-chronic-ubozszych-obywateli-przed-skutkami-inflacji/ar/c1-1592130


Foto: pixabay.com

bottom of page