top of page

Kontynuacja zielonych inwestycji to konieczność

6 listopada 2023


Zapewne już tylko tygodnie dzielą nas od zmian na szczytach spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa, w tym narodowego koncernu multienergetycznego – Orlenu. Prezes Daniel Obajtek publicznie  deklarował, że gdy zostanie powołany nowy rząd, złoży rezygnację. Czas  więc na bilans: jaki Orlen ustępująca ekipa zostawia, szczególnie w  zakresie ambitnych planów związanych z OZE - pisze dr Piotr Balcerowski, równo rok po finalizacji fuzji  Orlenu z Lotosem i PGNiG.


zgoda co do tego, że Polska musi z powodzeniem przejść zieloną  transformację, jest od lewa do prawa, jeśli nie liczyć skrajności w  postaci przeciwników atomu z jednej i zwolenników energetyki węglowej z  drugiej strony. Będą zatem najprawdopodobniej kontynuowane, dlatego  dywagacje o wydzieleniu Lotosu i Energi z Grupy Orlen można włożyć  między bajki. Jeśli coś będzie można wydzielić – choć trzeba zapytać: po  co – to PGNiG. Nie będzie to jednak ani szybkie, ani proste.


Więcej: https://www.rp.pl/opinie-ekonomiczne/art39359711-piotr-balcerowski-zielone-inwestycje-w-polsce-musza-byc-kontynuowane


Foto: pixbay.com

bottom of page