top of page

Dr Piotr Potejko prezesem ASIS Polska

1 lutego 2022

Ekspert Instytutu Staszica, płk dr Piotr Potejko objął funkcję prezesa zarządu ASIS International Poland Chapter. Istniejąca od 1955 roku ASIS International to największa na świecie organizacja profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem. Z setkami oddziałów na całym świecie, ASIS uznawany jest za renomowane źródło wiedzy, certyfikacji, networkingu, badań i dobrych praktyk.


ASIS International, poprzez rozwój ASIS Polska planuje budować partnerstwo z przedstawicielami polskich firm, instytucji rządowych oraz osobami, dla których bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości, a czasem sposobem na życie i ścieżką kariery.

Dostęp do bazy wiedzy ASIS International oraz możliwość uzyskania certyfikatów CCP, PCI, APP, czy PSP – to tylko niektóre z zalet uczestnictwa w stowarzyszeniu. W dziedzinie bezpieczeństwa liczą się takie aspekty jak szybkość, wiedza i nowoczesne technologie, a także konsekwentna i czytelna wymiana wiedzy pomiędzy nauką a praktyką. Praktyczne korzyści związane z członkostwem w Stowarzyszeniu to dostęp do międzynarodowej certyfikacji i platformy wymiany kontaktów ASIS CONNECTS, czy publikacji i raportów „Security Management” tworzonych przez profesjonalistów w dziedzinie bezpieczeństwa. Uzyskanie certyfikatu zarządu ASIS jest widocznym potwierdzeniem opanowania podstawowych zasad bezpieczeństwa i umiejętności niezbędnych do stosowania najlepszych praktyk w zarządzaniu bezpieczeństwem. Certyfikacja ASIS to także poszerzenie kompetencji, doświadczenia i uczestnictwa w szkoleniach z zakresu nie tylko bezpieczeństwa ale i prawa, wojskowości czy zarządzania kryzysowego.

W zarządzie stowarzyszenia ASIS Polska znaleźli się eksperci od lat związani z branżą zarządzania bezpieczeństwem i business security: oprócz Piotra Potejki, również Angelika Prokop-Grey, Tomasz Kapuściński.

bottom of page