top of page

Kruczek.pl – prosta odpowiedź na skomplikowane przepisy

16 maja 2020

Szanse na sukces mają te media, które są tworzone z wizją i z pasją, przez ludzi, którzy chcą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Taki właśnie jest Kruczek.pl portal budowany przez miłośników prawa i technologii. Nasz zespół chce pomóc czytelnikom w zrozumieniu prawa, a także uświadomić im, z prawem mamy z nim do czynienia we wszystkich dziedzinach naszego życia. Twórcy Kruczka postawili nie tylko na jakość merytoryczną przekazu, ale też na łatwość jego odbioru. Swoim użytkownikom udostępnili także rozbudowany Generator Umów.


Według badań 87% Polaków uważa, że przynajmniej raz w roku spotykają się z sytuacją, którą powinni skonsultować z prawnikiem. Jednocześnie aż 99% Polaków, zapytanych przez TNS OBOP, nie skorzystało w ciągu ostatnich pięciu lat z usług prawniczych. Aż 52% próbuje radzić sobie z problemami natury prawnej na własną rękę. I to odpowiedź, dlaczego Kruczek.pl jest potrzebny.

Portal prawny Kruczek.pl odpowiada na zbadane na przestrzeni ostatnich lat potrzeby społeczne. Zapewnia swoim użytkownikom dostęp do rzetelnej wiedzy opartej na doświadczeniu specjalistów prawa. Redakcja portalu podaje czytelnikom treści w przystępnej formie. Tematy omawiane na Kruczku dotyczą problemów często spotykanych w praktyce. Dodatkowo, portal oferuje możliwość skorzystania z profesjonalnie przygotowanych, wielowariantowych wzorów umów, a także szybkiej konsultacji z prawnikiem.

Sensem naszej działalności jest przede wszystkim budowanie świadomości prawnej w społeczeństwie. Zależy nam, aby nasi czytelnicy zdali sobie sprawę z wielu procesów, od których często zależy ich sytuacja życiowa. Często brak zrozumienia prostego problemu jest jedyną barierą powstrzymującą kogoś przed stawieniem mu czoła. Jednocześnie chcemy ułatwić potrzebującym ludziom dostęp do profesjonalnych rozwiązań. Często bywa, że konsultacja ze specjalistą pozwala uniknąć negatywnych konsekwencji popełnionych błędów. Poprzez nasz portal można skonsultować swój problem z odpowiednim do danej sprawy prawnikiem.

Kruczek.pl działa na przekór utartym stereotypom, wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi, poprzez udostępnianie porad prawnych i dokumentów. Udowadniając przez to, że prawo nie jestani trudne, ani nudne, ani tym bardziej poza zasięgiem każdego, potrzebującego tego rodzaju wsparcia człowieka.

Materiały i treści znajdujące się na portalu Kruczek.pl skierowane są zarówno do osób, które na co dzień zawodowo zajmują się prawem, przedsiębiorców, jak i laików poszukującym praktycznych informacji. Osoby poszukujące wiedzy z zakresu prawa często spotykają się ze skomplikowaną formą przekazu. Czasem bywa tak, że przez brak zrozumienia sensu przepisów nie podejmują potrzebnych działań. Chcemy zaznajamiać odbiorców ze stanowionym prawem, orzecznictwem sądów oraz przejawami działalności organów administracji państwowej, wbrew nieprawdziwym stereotypom mówiącym, że prawnicy mówią jedynie w zawiły sposób.

Kruczek.pl to portal z misją. A ta misja to pomoc w zrozumieniu prawa. Dlatego tworzymy rzetelne, dokładne i obiektywne źródło informacji, które stanowi również wartościowe narzędzie pracy dla teoretyków, praktyków oraz studentów prawa.


Maciej Matusik

Prezes Kruczek.pl

bottom of page