top of page

Wesprzyjmy podlaską rozgłośnię!

2 maja 2020

Katolickie Radio Podlasie apeluje o wsparcie w związku z problemami spowodowanymi przez pandemię koronawirusa. Instytut Staszica przyłącza się do tego apelu. Pomóc można na różne sposoby!


Katolickie Radio Podlasie należy do największych diecezjalnych rozgłośni w Polsce. Dla tysięcy mieszkańców regionu to codziennie słuchana stacja radiowa. Na antenie obecne są nie tylko treści religijne – nie braknie audycji informacyjnych, kulturalnych, poradnikowych. Przy KRP rozwinął się portal Podlasie24, notujący coraz większą oglądalność.

Zamrożenie gospodarki w związku z pandemią spowodowało poważne problemy wielu mediów. Zmniejszyły się wpływy z reklam, przedsiębiorcy zaciskają pasa, przygotowując się na trudne czasy. Katolickie Radio Podlasie nie jest finansowane przez diecezję – samo utrzymuje się na rynku, pozyskując samodzielnie środki.

Rozgłośnię można wesprzeć przekazując darowiznę na konto, przekazując 1% podatku dochodowego na Fundację Polskie Centrum Radiowe. Można także złożyć zamówienia do „Koncertu życzeń” albo intencje do modlitw. Inną formą pomocy jest Jałmużna Wielkopostna, którą radio chce w tym roku przeznaczyć na remont studia nagraniowego.

Ratujmy polskie media – szczególnie media regionalne. Ich rolą jest nie tylko niesienie informacji, ale także organizowanie aktywności lokalnych społeczności. Są tworzone przez ludzi z regionu dla ludzi z regionu. 


Wesprzyjmy Katolickie Radio Podlasie! Szczegóły: http://podlasie24.pl/wsparcie-dla-radia.html

Można je wspomóc w formie darowizny na konto, przekazania 1 proc. podatku dochodowego na Fundację Polskie Centrum Radiowe, zamówienia życzenia do „Koncertu Życzeń” albo intencji do modlitw. Jedną z form pomocy jest także Jałmużna Wielkopostna, którą radio zamierza w tym roku przeznaczyć na remont studia nagraniowego.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/katolicka-rozglosnia-prosi-o-wsparcie-walczymy-o-przetrwanie-na-rynku-medialnym

bottom of page