top of page

Cyberzagrożenia – metody ataków

4 maja 2021

– Kwestie związane z cyberbezpieczeństwem to trudny temat… Nie ze względu na konieczność posiadania specjalistycznej technicznej wiedzy, lecz ze względu na to, że przez wiele osób jest po prostu bagatelizowany. Tymczasem najnowsze raporty dotyczące skali cyberzagrożeń to donośny sygnał alarmowy, którego zignorować nie można – stwierdza dla portalu niezalezna.pl dr Piotr Łuczuk, ekspert Instytutu Staszica.

W artykule wskazuje kolejne narzędzia ataków takie jak: wirusy, trojany, robaki, najpoważniejsze cyberzagrożenia w tym dezinformacje oraz najczęściej obecnie wykorzystywane formy ataków w cyberprzestrzeni.

– Na szczególna uwagę zasługują dwa groźne wirusy (Ursnif/Gozi oraz IcedID) znane z tego, że współpracują ze sobą w celu rozprzestrzeniania ransomware. Tylko te dwa złośliwe programy stanowiły 82% trojanów zaobserwowanych na punktach końcowych w styczniu 2020 r. Prawdziwy przełom nastąpił jednak w drugiej połowie 2020 roku. Wraz z pojawieniem się pod koniec lipca jednego z najgroźniejszych trojanów ostatnich lat. Emotet, bo o nim mowa generował ogromny ruch. W sumie zetknęło się z nim 45% organizacji – ostrzega Piotr Łuczuk.


Cały artykuł na: https://m.niezalezna.pl/393046-cyberzagrozenia-to-nie-fikcja-skala-zjawiska-przeraza-oto-najgrozniejsze-metody-atakow


Foto: pixabay.com

bottom of page