top of page

Fuzja zwiększy potencjał finansowy

13 maja 2021

Finalizacja przejęcia Grup Lotos i PGNiG przez Grupę ORLEN była tematem audycji w Polskim Radio 24 z udziałem dr Dawida Piekarza. Wiceprezes Instytutu Staszica zwracał wielokrotnie uwagę, że fuzja zwiększy potencjał finansowy. – W całym tym procesie chodzi jednak też o to, by stworzyć coś nowego, firmę multienergetyczną, która handluje różnymi rodzajami energii, które dostarcza je w różny sposób – dodał.

Podkreślił również zmiany dokonujące się na rynku ropy naftowej oraz rynku jej przerobu. W perspektywie najbliższych dwóch dekad przewidywana jest, szczególnie w Europie, zmniejszenie mocy rafineryjnych o około 20 proc.

– Ponadto za 20 lat ponad połowa samochodów w ogóle nie będzie potrzebowała ropy naftowej, stąd nowy multienergetyczny koncern skupi się na sprzedaży wodoru do pojazdów, prądu do naszych mieszkań czy tradycyjnego paliwa oraz gazów wytwarzanych z wszelkich surowców bio – powiedział Dawid Piekarz.


Więcej:https://polskieradio24.pl/130/6257/Artykul/2732704,Fuzja-Orlenu-Lotosu-i-PGNiG-Wiceprezes-Instytutu-Staszica-to-zwiekszenie-potencjalu-finansowego


Foto: Grupa ORLEN

bottom of page