top of page

Wizyta lidera niemieckich chadeków w Kijowie

5 maja 2022

Pierwszym z czołowych przedstawicieli niemieckiej klasy politycznej, który złożył wizytę w Kijowie po ataku Rosji na Ukrainę był Friedrich Merz, lider CDU. Został on przyjęty przez Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. O wizycie Merza w Kijowie oraz polityce największej niemieckiej partii opozycyjnej mówiła na antenie Polskiego Radia 24, Olga Doleśniak-Harczuk, ekspert Instytutu Staszica.

– Friedrich Merz jako szef największej partii opozycyjnej wszelkimi możliwymi środkami próbuje teraz wyostrzyć profil chadecji, który za panowania Angeli Merkel zdołał się stępić – ocenia Olga Doleśniak-Harczuk.

– Kanclerz Scholz odmówił złożenia wizyty na Ukrainie, zasłaniając się wizytą Franka Steinmeiera, do której nie doszło na życzenie Ukraińców. (…) Wyraził on jednak nadzieję, że zgodnie z dobrym obyczajem współpracy politycznej Friedrich Merz przyjdzie do niego i zda mu relację ze swojej wizyty w Kijowie – przypomniała ekspert Instytutu Staszica.


Więcej:https://polskieradio24.pl/130/8359/artykul/2951426,lider-niemieckiej-opozycji-z-wizyta-w-kijowie-dolesniakharczuk-proba-rehabilitacji-chadekow


Foto: pixabay.com.

bottom of page