top of page

Odpowiedzialność polityków w czasach epidemii

30 marca 2020

Wiceprezes Instytutu Staszica, dr Dawid Piekarz był gościem programu „Siódma9” – poranka rozgłośni katolickich. Rozmowa dotyczyła wpływu koronawirusa na życie polityczne i odpowiedzialności polityków w tym czasie.


„Przez długi czas Polacy traktowali politykę jako spektakl, a tym razem chodzi o to, że toczy się walka o życie, zdrowie i miejsca pracy. To oddzieliło polityków odpowiedzialnych, od tych którzy testu z odpowiedzialności nie zdali. Polacy zobaczyli, że polityka jest o coś” – powiedział dr Dawid Piekarz.

„Kandydaci tacy jak Władysław Kosiniak-Kamysz i Małgorzata Kidawa-Błońska odwoływali się z podobnym przesłaniem do dość podobnego elektoratu. Poparcie tych kandydatów, od czasu pre-kampanii, funkcjonowało na poziomie poparcia partii, z których się wywodzą. Dopiero epidemia i walka z tą epidemią doprowadziła do zmiany tej zależności” – dodał wiceprezes Instytutu Staszica.


Rozmowa dostępna na: http://siodma9.pl/wiadomosci/item/3850-dr-dawid-piekarz-obecna-sytuacja-oddziela-politykow-odpowiedzialnych-od-tych-ktorzy-nie-zdali-testu-z-odpowiedzialnosci


Foto: Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz

bottom of page