top of page

Wyższe ceny za paliwo?

3 marca 2022

Mamy po prostu sytuację, która jest mocno niepewna, bo toczy się prawdziwa, realna wojna. W takich sytuacjach zawsze pojawia się niepewność przede wszystkim na rynku walutowym i gromadzenie przez inwestorów walut tradycyjnie uznawanych za tzw. bezpieczne przystanie, czyli takie jak dolar czy frank szwajcarski. Dodatkowo, sankcje które doprowadziły do defraudacji rubla, uderzyły też rykoszetem w nas. To wszystko wpływa na cenę ropy, na rynku mamy trend wzrostowy, ale… nie mamy też wcale katastrofy – stwierdza Dawid Piekarz, wiceprezes Instytutu Staszica analizując sytuację na rynku paliw w komentarzu dla portalu wgospodarce.pl.

Cena za baryłkę, owszem znacznie przekroczyła 100 dolarów, ale też nie jest to taki pierwszy przypadek w historii świata, bo mieliśmy już takie ceny np. około roku 2009, tylko, że wówczas ten wzrost był amortyzowany przez tańszego dolara. Teraz jest drożej, ale to nie jest tak, że mamy spodziewać się jakiegoś ogromnego kryzysu – tłumaczy Dawid Piekarz.


Więcej: https://wgospodarce.pl/informacje/108430-wyzsze-ceny-na-stacjach-gdyby-nie-rzad-za-litr-benzyny-placilibysmy-juz-dzis-ponad-7-zl


Foto: pixabay.com

bottom of page