top of page

Słowa o wielkiej sile rażenia

6 sierpnia 2020

Dr Piotr Łuczuk, medioznawca, specjalista od wizerunku, ekspert Instytutu Staszica w rozmowie z Super Expressem analizuje znaczenie wypowiedzi Janusza Gajosa nt. sytuacji politycznej w Polsce.

– Pamiętajmy, że czym innym są wypowiedzi anonimowych internautów, czym innym celebrytów, a czym innym uznanych aktorów. Pan Janusz Gajos nie jest celebrytą, ani nawet popularnym artystą, jakich wielu. To jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Człowiek, który przeszedł do historii polskiego kina i teatru. Kojarzony przez kilka pokoleń Polaków. Jego głos ma ogromną siłę rażenia – zauważa dr Piotr Łuczuk.

Wolność słowa nie może być mylona z poprawnością polityczną, w myśl której wybitny artysta może powiedzieć wszystko i nikt nie ma prawa go krytykować. Nie – powiedzieć może wszystko, ale musi mieć świadomość, że naraża się w tym momencie na krytykę ze strony tych, którzy słów jego i poglądów nie podzielają – stwierdza ekspert Instytutu Staszica.


Więcej: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ekspert-o-wypowiedzi-janusza-gajosa-o-pis-slowa-o-wielkiej-sile-razenia-aa-8cq5-Hyhd-xZv8.html

bottom of page