top of page

Niemcy powołują specjalną fundację klimatyczną. Cel – budowa Nord Streamu 2

15 stycznia 2021

Nałożone przez Stany Zjednoczone sankcje na firmy zaangażowane w budowę gazociągu Nord Stream 2 wstrzymywały realizację inwestycji. Od połowy stycznia prace stopniowo będą wznawiane, w czym ma pomóc specjalnie powołana fundacja klimatyczna. Na temat zasad, na jakich nowa fundacja będzie wspierać przedsiębiorców budujących NC2, mówiła na antenie Polskiego Radia 24, Olga Doleśniak-Harczuk, ekspert Instytutu Staszica.

– Inwestycja była wstrzymana z powodu sankcji nałożonych przez Donalda Trumpa na firmy, które współpracują przy budowie tej inwestycji. Strona niemiecka znalazła jednak sposób, aby obejść te przepisy. Powołano fundację klimatyczną, która ma ochronić przedsiębiorstwa przed konsekwencjami udziału w budowie gazociągu – powiedziała Olga Doleśniak-Harczuk.

– Honorowym przewodniczącym tej fundacji ma zostać polityk, który dwa lata temu założył stowarzyszenie niemiecko-rosyjskie. Ono skupia się na tym, żeby przyjaźń rosyjsko-niemiecka kwitła – dodała.


Więcej: https://polskieradio24.pl/130/4428/Artykul/2655867,Niemcy-powoluja-fundacje-klimatyczna-Ekspert-ma-pomoc-w-budowie-Nord-Stream-2


Foto: Pixabay.com

bottom of page