top of page

Jak Niemcy odbierają rozmowy USA-Rosja?

Gościem audycji „Świata w powiększeniu” w Polskim Radio 24 była Olga Doleśniak-Harczuk, ekspert Instytutu Staszica, która przybliżyła słuchaczom reakcje Niemiec na ostatnie rozmowy USA-Rosja. W Szwajcarii odbyło się spotkanie wiceszefów dyplomacji obu krajów: Wendy Sherman i Siergieja Riabkowa, po których padła deklaracja ze strony Rosji o deeskalacji na granicy z Ukrainą.

Olga Doleśniak-Harczuk wskazała zróżnicowane reakcje w Niemczech na toczące się rozmowy. Michael Rot, polityk SPD, szef Komisji ds. zagranicznych Bundestagu podkreślał, że strona zachodnia nie powinna odrzucać propozycji składanych przez Rosję. W innym tonie wypowiada się Andriej Menika, ambasadora Ukrainy w Niemczech. „On bardzo ostro wypowiedział się o tym, jak Zachód, jak Niemcy powinny reagować w sytuacji kryzysowej. Powiedział nawet, że Niemcy ponoszą za Ukrainę taką samą historyczną odpowiedzialność jak za państwo Izrael i że Niemcy powinny zgodzić się na dostawy broni na Ukrainę i odblokować dostawy, które Berlin zablokował” – mówiła ekspert Instytutu Staszica.


Więcej: https://polskieradio24.pl/130/4428/Artykul/2882762,Rozmowy-USARosja-z-Ukraina-w-tle-Kuczynski-to-dopiero-poczatek-negocjacji


Foto: pixabay.com

12 stycznia 2022

bottom of page