top of page

Paweł Sobczak R.I.P.

18 stycznia 2023

Nowy rok zaczął się od tragicznej wiadomości. 16 stycznia odszedł nagle i przedwcześnie doświadczony dziennikarz, ekspert ekonomiczny i analityk Paweł Sobczak. Mieliśmy przyjemność publikować jego analizy na łamach DWU.TYGODNIKA Instytutu Staszica. Ceniony za wiedzę, bezstronność i profesjonalizm, lubiany za serdeczność i takt, pozostanie w pamięci ludzi mediów i polityków.

Przez wiele lat pracownik Polskiej Agencji Prasowej i agencji Reuters, w ostatnim czasie był także korespondentem mediów zagranicznych i analitykiem ekonomicznym. Świetny znawca polskiej sceny politycznej i gospodarczej, którą zawodowo zajmował się przez ponad dwie dekady. Zawsze gotów pomagać, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Należał do pokolenia dziennikarzy, wychowanych w poszanowaniu dla obiektywizmu, prawdy i zawodowej rzetelności – i tym wartościom hołdował całe swoje zawodowe życie.

W tym roku mieliśmy w planach współpracę z Pawłem, jako znakomitym ekspertem, przy projektach analitycznych. Niestety, projekty, o których wspólnie rozmawialiśmy, nie będą mogły być zrealizowane z Jego udziałem.

Pozostawił syna, z którego był bardzo dumny.


Żegnamy Cię, Pawle i dziękujemy za wszystko!

bottom of page