top of page

O relacjach rosyjsko-niemieckich

9 września 2020

W Programie 1 Polskiego Radia Olga Doleśniak-Harczuk, ekspert Instytutu Staszica analizowała obecne stosunki Rosji i Niemiec w związku z otruciem Aleksieja Nawalnego i zapowiedziami wprowadzenie unijnych sankcji wobec Rosji.

Niemieccy lekarze orzekli, że przebywający na leczeniu w ich kraju, lider rosyjskiej opozycji, mógł zostać zamordowany przy pomocy substancji bojowej tzw. Nowiczoku. Szef niemieckiego MSZ Heiko Maas zapowiedział, że jeśli w ciągu kilku dni Rosja nie wyjaśni sprawy próby otrucia Aleksieja Nawalnego władze w Berlinie rozpoczną z unijnymi przywódcami dyskusje nt. sankcji. Jedną z sankcji, co podnosi cześć niemieckich polityków, powinna objąć gazociąg Nord Stream 2.

– Od kilku dni widzimy bardzo krytyczny stosunek do Nord Stream 2, ale patrzyłabym na to również przez pryzmat walki politycznej wewnątrz samych Niemiec oraz stosunków Niemcy-USA – uważa Olga Doleśniak-Harczuk.


Więcej: https://polskieradio24.pl/7/1696/Artykul/2578065,Olga-DolesniakHarczuk-Rosja-i-Niemcy-nadal-maja-bardzo-bliskie-stosunki


Foto: Pixabay

bottom of page