top of page

Laschet kandydatem chadeków na kanclerza

22 kwietnia 2021

Kierownictwo CDU, po przedłużających się wewnętrznych debatach, wskazał przewodniczącego chadeków i premiera Nadrenii Północnej-Westfalii Armina Lascheta kandydatem w jesiennych wyborach do Bundestagu. Decyzję CDU zaakceptowała jej bliźniacza partia z Bawarii – CSU głosem premiera tego landu Markusa Södera. Na antenie Polskiego Radia 24 na temat wyboru chadeków i perspektyw na kampanię wyborczą mówiła Olga Doleśniak-Harczuk, ekspert Instytutu Staszica.

– Nawet jeśli Armin Laschet ma ambicje odnowy CDU, to będzie starał się zadowolić swoich przeciwników. Spore grono chadeków wyobrażało sobie na jego miejscu Markusa Soedera – mówiła Olga Doleśniak-Harczuk.

– Uraczył dziennikarzy odwrotem. Na konferencji trzykrotnie powtórzył, że nie będzie polityki kontynuacji. Mam wrażenie, że będzie to kontynuacja udająca odnowę. Nawet jeśli ma ambicje odnowy CDU, to będzie starał się zadowolić swoich przeciwników. Spore grono chadeków wyobrażało sobie na jego miejscu Markusa Soedera – dodała.


Więcej: https://polskieradio24.pl/130/8359/Artykul/2719211,Armin-Laschet-za-Angele-Merkel-Olga-DolesniakHarczuk-kontynuacja-udajaca-odnowe


Foto: cdu.de

bottom of page