top of page

Nauka i biznes dla rozwoju technologii medycznych – zapraszamy na webinar z cyklu „Teraz Polska Nauka”

15 kwietnia 2021

W ramach cyklu „Teraz Polska Nauka” 26 kwietnia br. odbędzie się webinar „Rola sojuszu nauki i biznesu w rozwoju technologii medycznych w Polsce”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” we współpracy z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Centrum Słuchu i Mowy Medicus, a jednym z partnerów – Instytut Staszica.


Epidemia koronawirusa, zmiany demograficzne, deficyty kadrowe personelu medycznego i konieczność podnoszenia standardów opieki zdrowotnej wymuszają coraz szybszy rozwój metod diagnozowania i terapii wielu chorób. Konieczne jest sięganie już nie tylko po rozwiązania telemedyczne, ale również – po wdrożenia z dziedziny sztucznej inteligencji i robotyki. By jednak nauka mogła proponować najnowocześniejsze rozwiązania oraz realizować wdrożenia potrzebuje partnerów ze strony biznesu i przemysłu.

Podczas webinaru swoimi opiniami i doświadczeniami podzielą się wybitni polscy lekarze realizujący pionierskie na skalę światową procedury medyczne, uczeni realizujący znamienne badania i wdrożenia, przedsiębiorcy prowadzący z sukcesami najbardziej zaawansowane projekty w branży medycznej i life science (laureaci Godła „Teraz Polska”).

W programie przewidziano wystąpienia m.in. prof. dr hab. Piotra Skarżyńskiego (Centrum Słuchu i Mowy Medincus), prof. dr hab. Piotra Suwalskiego (Klinika Kardiochirurgii CSK MSWiA), prof. dr hab. Joanny Polańskiej z Politechniki Śląskiej oraz dr inż. Dawida Nidzworskiego (SensDx). Debatę poprowadzi prof. dr hab. Henryk Skarżyński, kierujący Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu.

Organizatorzy i partnerzy zapraszają do udziału w spotkaniu w trybie online i zadawania pytań uczestnikom. Parametry dotyczące łączenia online zostaną podane w najbliższych dniach – także na stronie internetowej Instytutu Staszica.

bottom of page