top of page

Agnieszka Domańska o niekończącym się lockdownie branży fitness

1 marca 2021

Prezes Instytutu Staszica, dr hab., prof. SGH Agnieszka Domańska była gościem audycji Wywiad Gospodarczy w telewizji wPolsce.pl. Rozmowa dotyczyła sytuacji branży fitness w związku z obostrzeniami nałożonymi w ramach ograniczania koronowirusa.

– Polakom od wielu miesięcy odmawia się możliwości uprawniania aktywnego sportu: narciarstwa czy ćwiczeń w klubach fitness. Dzieje się tak chociaż nie ma kompleksowych badań na podstawie, których można stwierdzić jakie miejsca niosą ryzyko zakażenia. W związku z tym dlaczego się zamyka stoki, ośrodki narciarskie czy siłownie? – pytała prof. Agnieszka Domańska.

– Dane Polskiej Federacji Fitness, są bardzo niepokojące jeśli chodzi o straty branży. Nie zapominajmy, że 80 proc. kosztów działania branży fitness to są koszty stałe związane z wynajęciem powierzchni, dzierżawą sprzętu, zatrudnieniem pracowników. Te problemy są bardzo poważne, a mimo próśb i nawołania ze strony stowarzyszeń branżowych nie ma odpowiedzi z drugiej strony, dlaczego tak się dzieje? – mówiła prezes Instytutu Staszica.


Rozmowa dostępna na:http://instytutstaszica.org/?s=Agnieszka+Doma%C5%84ska


Foto: pixabay.com

bottom of page