top of page

Gospodarka dwóch prędkości

9 marca 2021

Kondycja polskiej gospodarki rok po koronawirusie, przyczyny zmian konsumpcji wewnętrznej oraz możliwości wykorzystania wodoru jako paliwa i szanse na rozwój OZE były głównymi tematami wywiadu dr Dawida Piekarza, wiceprezesa Instytutu Staszica dla portalu FilaryBiznesu.pl.

– Produkcja przemysłowa wyszła z obecnego kryzysu obronną ręką. Gorzej sytuacja wygląda w odniesieniu do konsumpcji wewnętrznej oraz w sektorze usług turystycznych, gastronomicznych czy fitness. Po pierwsze dlatego, że galerie handlowe czy – szerzej – handel były przez pewien czas zamknięte. A ponadto konsumpcja zmniejszyła się ze względu na obawy społeczne związane z niepewnością co do dalszego rozwoju pandemii czy o utratę pracy. – mówił dr Dawid Piekarz, wiceprezes Instytutu Staszica w wywiadzie dla portalu filarybiznesu.pl.


– Niemcy już postawili na wodór w transporcie, a weźmy pod uwagę, że to nasz najważniejszy partner gospodarczy i partner w handlu zagranicznym. Siłą rzeczy technologie wykorzystania wodoru przez ten kraj będą siłą rzeczy oddziaływać na naszą gospodarkę – stwierdza wiceprezes Instytutu Staszica.


Cała rozmowa dostępna na: https://filarybiznesu.pl/piekarz-mamy-pandemiczna-gospodarke-dwoch-predkosci-nasz-wywiad/a9033

bottom of page