top of page

Konkurs „Pracodawca Godny Zaufania” w nowej odsłonie

17 marca 2021

Instytut Staszica po raz kolejny angażuje się w Konkurs o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Inicjatywa składa się nie tylko z Konkursu dla najlepszych pracodawców ale również z cyklu debat. Tegoroczna edycja jest szczególna, ponieważ w dobie pandemii COVID-19 organizacje musiały dostosować wyznawane wartości i wpisać nowe działania w realizowaną przez nie misję oraz strategię pracowniczą, a także wykazać jak aktywnie chronić wartości pracownicze w tych trudnych czasach.

– Chcemy, by nasza inicjatywa przyczyniła się do promowania dobrych wzorców. Polskie firmy bardzo często realizują ciekawe i przynoszące znakomite rezultaty inicjatywy adresowane do pracowników. Warto je nagłaśniać. Dobry przykład idzie z góry – wierzymy, że wyróżnienie najbardziej interesujących programów realizowanych przez przedsiębiorców będzie inspiracją dla innych firm. Do tegorocznego Konkursu dodaliśmy szereg działań, które będą skarbnicą wiedzy o najlepszych rozwiązaniach w firmach. Uwzględniliśmy także okoliczności związane z pandemią, która spowodowała, że pracodawcy musieli dostosować swoje działania także w zakresie polityki pracowniczej – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Przedstawiciel Instytut Staszica znajdzie się w składzie Kapituły Konkursu, którego członkami są przedstawiciele instytucji pozarządowych, think-tanków i uczelni. Reprezentowane są w niej m.in.: Krajowa Izba Gospodarcza, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Biznesu, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania oraz Stowarzyszenie Integracja i Współpraca. Koordynatorem konkursu jest agencja Impressarium.

Zwieńczeniem działań planowanych w 2021 roku będzie wręczenie nagród w siedmiu kategoriach: Programy stażowe, Wolontariat, Motywacja, Edukacja, Zdrowie, Bezpieczeństwo, Firma przyjazna niepełnosprawnym. Zostanie przyznana także nagroda specjalna Kapituły oraz nagroda Dziennikarska dla publicystów i dziennikarzy najbardziej zaangażowanych w promocję pozytywnych rozwiązań polityki pracowniczej.


Więcej: https://pracodawcagodnyzaufania.pl/konkurs.html

bottom of page