top of page

Niemiecka chadecja po wyborach regionalnych

16 marca 2021

Olga Doleśniak-Harczuk, ekspert Instytutu Staszica komentowała na antenie Polskiego Radia 24 wyniki wyborów do landtagów w Nadrenii-Palatynacie i Badenii-Wirtembergi. Szczególną uwagę zwróciła na bardzo słabe wyniki rządzącej CDU, co może mieć wpływ na jesienne wyniki do Bundestagu. – Jak spojrzymy na wyniki, to np. w Nadrenii-Palatynacie CDU w stosunku do wyborów w 2016 roku straciło ponad 4 punkty procentowe, natomiast w Badenii-Wirtembergii są trzy punkty na minusie – mówiła.

Chadecja, po długich dyskusjach wewnętrznych, wyłoniła w styczniu 2021 r. nowego przewodniczącego. Armin Laschet miał dać partii rządzącej Niemcami nowy impuls w tegorocznej serii wyborów do parlamentów krajowych oraz w wyborach do Bundestagu. – Nagle się okazuje, że ten kandydat marzeń jednak nie do końca jest taki cudowny, ponieważ te wybory w pierwszych dwóch landach wyborczych okazały się jedną wielką katastrofą – zauważyła Olga Doleśniak-Harczuk.


Więcej: https://polskieradio24.pl/130/8359/Artykul/2697463,Katastrofa-Olga-DolesniakHarczuk-o-wynikach-CDU-w-wyborach-do-landtagow


Foto: cdu.de

bottom of page