top of page

Selekcja projektów CSR?

8 kwietnia 2020

Dr Dawid Piekarz, wiceprezes Instytutu Staszica w rozmowie z Raportem CSR mówi o tym jak pandemia koronowirusa zmieni działania z zakresu CSR i jak kryzys wpłynie się budżety firm przeznaczane na ten cel.


„Obecna sytuacja odsiała ziarno od plew – to znaczy widzimy, które działania CSR są naprawdę ważne i społecznie potrzebne a które były robione trochę na siłę, „bo jakiś CSR trzeba robić”. Dziś widzimy w zasadzie tylko te pierwsze, te robione na pokaz de facto zniknęły” – zauważa dr Piekarz.

Generalnie działania na PR i CSR z reguły są pierwsze w kolejce do cięć, ale tym razem możemy mieć do czynienia z elementem pozytywnej selekcji projektów CSR-owych. Ponieważ kryzys w gospodarce jest raczej nieunikniony, być może firmy będą starały się te mniejsze budżety lepiej wykorzystywać – to znaczy, żeby naprawdę coś pozytywnego robić i komuś pomóc, a nie tylko „odfajkować” projekt – dodał.


Rozmowa dostępna na: https://raportcsr.pl/piekarz-pandemia-koronawirusa-moze-spowodowac-pozytywna-selekcje-projektow-csr/

bottom of page