top of page

Paszporty szczepionkowe?

22 marca 2021

Olga Doleśniak-Harczuk komentowała na antenie Polskiego Radia 24 propozycję stworzenia tzw. paszportu szczepionkowego. Nowy dokument zawierałaby informację dotyczące przejścia koronowirusa czy  przyjęcia szczepionki. Jest to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej. Jej wejście w życie wymagałoby zgody państw członkowskich i Parlamentu Europejskiego .

– Pomysł paszportu COVID jest zabiegiem, który ma na celu odwrócenie uwagi od kwestii problemów z dostawami szczepionek. Zgadzam się z komentarzami, które mówią że te rozwiązania mają służyć przede wszystkim państwom, które żyje z turystyki – stwierdziła ekspert Instytutu Staszica.

Nie dziwie się, że państwa które żyły z turystów naciskają na Komisję Europejską, aby wprowadzić ten zielony certyfikat. Nazwa tego dokumentu jest niefortunna, bo kojarzy się z ekologią, a nie ma z nią nic wspólnego. Rozumiem, że brzmi lepiej niż „paszport COVID” – mówiła Olga Doleśniak-Harczuk.


Więcejhttps://polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2701379,Paszporty-szczepionkowe-Olga-DolesniakHarczuk-zalezy-na-tym-panstwom-ktore-zyja-z-turystyki


Foto: pixabay.com

bottom of page