top of page

Debata: Wokół 5G – czy projekt nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa narusza regulacje międzynarodowe?

2 października 2020

Polska, podejmując kierunkową decyzję w sprawie budowy sieci 5G, musi znaleźć równowagę między interesami gospodarczymi, politycznymi i pozycją w Unii Europejskiej. Kwestia uwzględnienia powyższych interesów w przyszłej ustawie to jedno, a kwestia przygotowania regulacji w taki sposób, by nie stały w sprzeczności z prawem europejskim i międzynarodowymi umowami, to drugie. Nie negując faktu, że rząd i sejmowa większość przy tak strategicznym projekcie muszą zagwarantować narodowe interesy, eksperci Instytutu Staszica zwracają w stanowisku uwagę, że nie można przy tym lekceważyć podstawowych zasad prawa europejskiego.

Na temat propozycji zmian prawnych w obszarze cyberbezpieceństwa odbyła się w Centrum Prasowym Foksal debata pt. „Wokół 5G – czy projekt nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa narusza regulacje międzynarodowe?”

Uczestnikami dyskusji byli: Sławomir Majman – wicedyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Współpracy Międzynarodowej, Piotr Muszyński – doradca Prezydenta Pracodawców RP ds. telekomunikacyjnych, Agnieszka Durlik – dyrektor Sądu Arbitrażowego przy KIG, a moderatorem dr Dawid Piekarz – wiceprezes Instytutu Staszica.


Debata jest dostępna pod linkiem: https://youtu.be/S7xOrptWAU0

bottom of page