top of page

Ostatni dzwonek na udział w Konkursie „Teraz Polska”

25 stycznia 2024

Ostatni dzwonek na udział w Konkursie „Teraz Polska”

Dziesięć dni to wystarczająco długi okres, by podjąć działania, które mogą dać firmie nowy impuls do rozwoju. Akurat jeszcze przez dziesięć dni – do końca stycznia – można zgłaszać produkty i usługi do XXXIV edycji Konkursu „Teraz Polska”. To jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich konkursów dla firm. Dotąd wyróżniono w nim ponad 800 laureatów. Dlaczego do tego grona, poza satysfakcją i prestiżem, warto dołączyć?

Godło „Teraz Polska” ma ogromną rozpoznawalność


Z badań przeprowadzonych we wrześniu 2023 r. przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku wynika, że 87% respondentów rozpoznaje Godło „Teraz Polska”, a ponad 70% uważa, że produkty i usługi oznaczone symbolem „Teraz Polska” charakteryzują się wysoką i stabilną jakością, są nowoczesne oraz mają atut krajowego pochodzenia. Słowem – zdecydowana większość konsumentów nie dość, że prawidłowo kojarzy biało-czerwony znaczek, to jeszcze (bardzo słusznie) kojarzy go z wysoką jakością i polskością. Laureaci Godła mogą używać go, na warunkach określonych w regulaminie, na oznaczenie nagrodzonych produktów i usług.


Tę pozytywną rozpoznawalność wspiera również pozytywny odbiór Konkursu w mediach.


W dobrym gronie – rodzina „Teraz Polska”


Wśród wspomnianych ponad ośmiuset laureatów są zarówno rynkowi giganci, cieszące się zasłużoną renomą instytucje, jak i mniejsze, rodzinne firmy. Dobrze pokazać się w takim gronie, a jeszcze lepiej wykorzystać to grono do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów, które przyniosą namacalne korzyści. Aktywność Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego nie ogranicza się do organizowania Konkursu i corocznej gali. W ramach Klubów „Teraz Polska” odbywają się cykliczne spotkania z udziałem liderów biznesu, ekspertów, przedstawicieli świata kultury i sportu oraz decydentów. Niejedna znajomość nawiązana podczas klubowych spotkań zaowocowała interesującymi projektami!


Warto podkreślić, że sposób wyłaniania Laureatów jest w pełni transparentny. Pierwszy etap – to weryfikacja zgłoszeń przez ekspertów: profesorów uczelni, wybitnych specjalistów. To oni, bez żadnych zewnętrznych nacisków, oceniają, czy zgłoszony produkt bądź usługa spełniają konkursowe wymogi. Ani prestiż marki, ani wielkość firmy dla naszych ekspertów nie mają znaczenia; dla nich liczy się tylko merytoryka. To zaś jest gwarancją, że nawet mały podmiot, ale z ciekawym produktem / usługą, ma szanse zyskać wysoką ocenę.


Te zgłoszenia, które przejdą przez eksperckie sito, trafiają do Kapituły, złożonej z osobistości ze świata nauki, kultury, polityki, gospodarki. To Kapituła finalnie wyłania Laureatów, których nazwiska świat poznaje w dniu uroczystej Gali, na przełomie maja i czerwca.


Udział w Konkursie „Teraz Polska” jest odpłatny dla firm, co wynika w głównej mierze z konieczności wynagrodzenia ekspertów dokonujących oceny i wyboru produktów i usług. Jednak, zważywszy na przedstawione korzyści, środki zainwestowane w udział w Konkursie, przynoszą Laureatom niewspółmiernie wiele korzyści. Warto zainwestować te relatywnie niewielkie pieniądze!


Jak się zgłaszać?


Przypomnę raz jeszcze, do kiedy się zgłaszać: do 31 stycznia, ale oczywiście nie warto czekać do ostatniej chwili. Rejestracja odbywa się przez stronę konkursterazpolska.pl. Można się też z nami kontaktować telefonicznie, pod numerem 22 8260191 lub via e-mail: konkurs@terazpolska.pl. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o Konkursie, jeśli macie pytania – zachęcam, piszcie i dzwońcie! Wierzę, że przekonamy do podjęcia próby dołączenia do najlepszych.


Krzysztof Przybył

Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego

bottom of page