top of page

Jaka przyszłość viaTOLL?

3 sierpnia 2021

Z końcem września jedynym systemem poboru opłat na drogach ma być elektroniczny e-TOLL. Radiowy viaTOLL zostanie wyłączony. Krajowa Administracja Skarbowa wbrew oczekiwaniom przewoźników nie wyraża zgody na funkcjonowanie dwóch systemów w okresie przejściowym. O sprawie pisze portal wnp.pl, a decyzje w sprawie systemu opłat komentuje dr Dawid Piekarz, wiceprezes Instytutu Staszica.

– Jeżeli e-TOLL ma ułatwiać, a tak zapewnia KAS, życie przewoźników, sami bez dodatkowych zachęt powinni dla własnej wygody, jak najszybciej zapisywać się do nowego systemu, a tak się nie dzieje – zauważa dr Dawid Piekarz.

Ekspert Instytutu Stasicza nie wyklucza jednak zmiany decyzji KAS – Oczywiście szefowa Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedziała wygaszenie viaTOLL jako decyzję nieodwołalną, ale warto wspomnieć ze podobnie definitywne deklaracje składał jej poprzednik wiosną tego roku zapowiadając wyłączenie starego systemu do końca czerwca, co skończyło się przedłużeniem jego działania, póki co do końca września – stwierdza.


Więcej: https://www.wnp.pl/logistyka/przewoznicy-nie-chca-rezygnowac-z-radiowego-systemu-poboru-oplat-viatoll,485081.html


Foto: pixabay.com

bottom of page