top of page

Gazu mamy w bórd

30 sierpnia 2023

Jeszcze osiem lat temu dogmatem było twierdzenie, że bez  rosyjskiego gazu Polska sobie nie poradzi. Potem, gdy ruszył gazoport w  Świnoujściu (inwestycja, gwoli prawdy, zaplanowana jeszcze za  poprzednich rządów) i gdy przystąpiono do realizacji Baltic Pipe  sceptycy twierdzili, że to jedynie kwiatek do kożucha - pisze w komentarzu dla gazetyprawnej.pl dr Piotr Balcerowski, wicperezes Instytutu Staszica. 


Przed  uruchomieniem jesienią ubiegłego roku bałtyckiego rurociągu mogliśmy  przeczytać tu i ówdzie, że rura nie będzie napełniona dostateczną  ilością surowca. Rura jest napełniona, gazoport działa, pozyskiwane są  kolejne koncesje na zagranicznych złożach i kolejne kontrakty na dostawy  gazu m.in. z USA, a krajowe magazyny gazu są rozbudowywane. To wszystko  jest gwarancją, że Polska raz na zawsze zerwała z gazowym uzależnieniem  od jednego państwa - dodaje Balcerowski.


Więcej: https://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/9287175,gazowy-cud-czyli-jednak-da-sie-zmieniac-rzeczywistosc.html


Foto: pixabay.com

bottom of page